شهرک مروارید شهر

شهرک مروارید شهر واقع در ناحیه 3 شهرداری منطقه 22 تهران است که می‌توان شهرک مرواریدشهر بزرگ و مدرن را مرز بین استان تهران با استان البرز دانست.

این شهرک که آخرین ناحیه منطقه 22 تهران است از نظر موقیعت جغرافیایی دارای مزایا و امتیازهای بسیاری است که یک به یک آن را بررسی می‌کنیم.

شهرک مروارید شهر در غرب دریاچه چیتگر و ایران مال قرارگرفته و فاصله این شهرک تا دریاچه 7 کیلومتر و تا مجموعه عظیم بازار بزرگ ایران (ایران مال) 5 کیلیومتر معادل 14 تا 10 دقیقه زمانی فاصله دارد که البته این فاصله باعث شده تا ساکنین شهرک مروارید شهر  از حجم ترافیکی که در ایام تعطیلات به‌وجود می‌آید به دور باشند.

یکی دیگر از دلایلی که شهرک مروارید شهر را به عنوان آینده منطقه 22 تهران دانست وجود مجموعه شهربازی هزار و یک شهر در قسمت شمال خرازی است که این مجموعه هم مانند ایران مال بزرگترین شهر بازی خاورمیانه می‌باشد که در سال‌های نه چندان دور به بهره برداری می‌رسد.

و اما شاید بهترین امتیاز و مزیت مروارید شهر برای ساکنین آن دسترسی و راه های ارتباطی شهرک مروارید به مترو – بزرگراه های خرازی – تهران کرج – حکیم و بلوار اردستانی باشد که این تعداد ارتباط محلی و غیر محلی ورود و خروج به شهرک مروارید شهر را از تمامی نقاط استان تهران فراهم ساخته است

برج های در حال ساخت شهرک

با توجه به تمامی نکات و مزایای شهرک که در پاراگراف های فوق به آن اشاره کردیم این شهرک با داشتن پروژه‌های در حال ساخت با قیمت‌های انبوه سازی یک فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری و خانه دار شدن در تهران به شمار می‌رود.

اکثر برج‌ها و پروژه‌های در حال ساخت مروارید شهر با هزینه ساخت متفاوت در حال ساخت هستند که با امکان پیش خرید به‌طور اقساطی می‌توانید به‌راحتی با قیمت معقولی صاحب خانه شد و علاوه بر این از نظر سرمایه گذاری با خریدی مطمئن علاوه بر داشتن ملک در این شهرک بزرگ و مدرن غرب تهران سرمایه شما را به ارزش افزوده 60 تا 80 درصدی  خواهد داشت.

نتیجه گیری این مقاله مطلب این است که با وجود این که این روزها شاید داشتن خانه و صاحب خانه شدن در تهران به آرزو تبدیل شده باشد این فرصت استثنایی پیش روی شماست تا با سرمایه اندک بطور اقساطی ظرف مدت  2 تا 4 سال صاحب خانه ای در منطقه 22 و شهرک زیبا مروارید شهر شوید.

سوالات متداول

در این پاراگراف قصد داریم به برخی سوال های متقاضیان خرید و پیش خرید ملک در شهرک مرواریدشهر بپردازیم

در حال حاضر برج های مرواریدشهر قابلیت سکونت را دارند؟

بلی. در حال حاضر 4 یا 5 برج شهرک سکونت گزیده اند.

بلوار کشی و انشعابات مرواریدشهر انجام شده است؟

بلوار اصلی شهرک آسفالت شده است و انشعابات برج هایی که قابلیت سکونت دارند وصل شده و یا در حال نصب کنتورها می‌باشند.

قیمت واحد های آماده برج‌های شهرک مروارید شهر چقدراست؟

قیمت  واحد های آماده در حال حاضر از متری 9 میلیون تا 12 میلیون می‌باشد.

وضعیت سند های واحد های شهرک مرواریدشهر چگونه است؟

با توجه به اینکه بیشتر سازندگان برج‌های مروارید شهر تعاونی مسکن‌ها هستند در حال حاضر واحدها دارای سند تعاونی می‌باشند.

تفاوت قیمتی این شهرک با برج‌های اطراف دریاچه چیتگر چقدر است؟

از نظر قیمتی برج‌های مروارید شهر با توجه به نوساز بودن متری 2 تا 8 میلیون تومان ارزان‌تر از برج‌های اطراف دریاچه هستند

مشخصات برج های مسکونی شهرک مرواریدشهر

برج های شهرک مرواریدشهر معمولا  21 تا 30 طبقه اند و در هر طبقه 8 تا 12 واحد مسکونی قرارگرفته است. معمولا متراژ واحد های شهرک بطور میانگین 110 تا 170 متر مربع میباشد.

تعداد برج های کل شهرک مروارید شهر 56 برج میباشد که در حال حاضر 8 برج در شهرک به بهره برداری رسیده است و 16 برج در حال ساخت می‌باشد الباقی پروژه‌ها در مرحله زمین و گودبرداری قرار دارند.

البته با توجه به موضوع محدود بودن صدور جواز و پروانه ساختمانی برای برج سازان منطقه 22 تعداد برج‌ها و پروژه های ساختمانی مروارید شهر روز به روز در حال افزایش است و تقریبا بهترین نقاط شهرک در حال ساخت و سازند.

همسایگان شهرک مروارید شهر

شهرک مروارید شهر در مجاورت الهیه غرب – شهرک دانشگاه شریف – آتی شهر – همراه شهر و شهرک شهید خرازی قراردارد.

مروارید شهر یکی از شهرک های دارای طرح تفصیلی میباشد که توسط شهرداری منطقه 22 با رعایت اصول شهرسازی و حفظ فضای سبز و مبتنی بر شهرسازی مدرن و بلند مرتبه سازی برج نشینی  طراحی گردیده است تا تمام امکانات اعم از مراکز آموزشی ورزشی فرهنگی برای ساکنین مروارید شهر تامین باشد.

شهرک مروارید شهر با داشتن زیر ساخت های اصولی و مهندسی شده دسترسی راحت به مترو و بزرگراهها و مکان های تجاری تفریحی منطقه 22 در آینده ای نه چندان دور به  یکی از برترین و بزرگترین شهرک های غرب تهران مبدل خواهد شد.

این شهرک مدرن که در حال حاضر تنها نقطه ای از غرب تهران است که جواز برج سازی و بلند مرتبه سازی به آن تعلق میگیرد و انبوه سازان و تعاونی مسکن های نهادها و ارگان ها و شرکت ها در حال ساخت برج های مسکونی برای اعضای خود هستند.

آب و هوای شهرک مروارید شهر

باتوجه به اینکه در غربی ترین نقطه تهران و نزدیکی به کوه‌های شمال غرب تهران قرار گرفته است دارای آب و هوای بسیار مطلوب و هوای پاک است و شاید این شهرک را یکی از معدود نقاط بدون آلودگی هوا در شهر تهران باید دانست زیرا در آلوده ترین روزهای سال مرواریدشهر از آسمان پاک و آبی بهره مند است.